Goool Onofras!!!Urziceniul e mare in Europa!

Ce meci.Aseara Unirea Urziceni condusa de pe pe banca de "Bursucul" Dan Petrescu a mai facut un meci mare dupa cel de la Glasgow din urma cu 2 saptamani,in Ghencea cu Rangers.Meciul a inceput foarte bine pentru reprezentantii nostrii in Champions League,avand cateva mari ocazii in prima repriza la poarta lui McGregor.Unirea se afla la conducerea jocului dar in minutul 78 McCulloch a inscris printr-un sut cu pamantul de la mare distanta.Insa echipa lui Petrescu nu a renuntat la lupta si la faza imediat urmatoare unul din fundasii oaspetilor a fost nevoit sa scoata de pe linia portii mingea trimisa de Marius Onofras,care avea sa se revanseze pentru aceasta ratare in minutul 88 printr-un eurogol.Bilasco primeste o centrare la marginea careului scotienilor,cu spatele la poarta ii scoate mingea lui Onofras care-l invinge pe McGregor cu un sut exact in vinclu,meciul terminandu-se la egalitate iar Unirea se mentine pe locul 2 al grupei G la Ligii Campionilor dupa remiza dintre Sevilla si Stuttgart 1-1.Acum Unirea s-a apropiat si mai mult de primavara Champions League.Mult succes in continuare si succes deasemenea Stelei,lui Dinamo,Timisoarei si CFR-ului in Europa League!!!